Spotkanie z panią stomatolog

Uczniowie klasy 1b gościli w dniu 29 marca 2019 r. na lekcji Panią Patrycję Bolanowską – stomatologa i mamę jednej z uczennic. Dzieci miały okazję dowiedzieć się m.in. na czym polega praca stomatologa i co należy robić by mieć zdrowe zęby. Wielkie emocje wywołały: modele szczęki i narzędzia dentystyczne, które mogli osobiście dotknąć i obejrzeć z bliska. Pierwszaki, miały okazję poćwiczyć szczotkowanie zębów na interaktywnych modelach szczęki. Uczniowie słuchali opowieści swojego gościa z zapartym tchem, nie szczędzili mu również pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.

Na koniec Pani Patrycja Bolanowska rozdała naklejki Dzielnego Pacjenta i Dyplomy Czystego Ząbka tym dzieciom, które prawidłowo czyściły zęby. Pani Patrycja zachęcała dzieci do dbania o swoje zęby i zdrowie.  Dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Relacja i zdjęcia dzięki uprzejmości

p. Elżbiety Basamon