Palce lizać, czyli klasy czwarte w Fabryce Czekolady

1 lutego 2019 r. uczniowie klasy czwartej a, b i d pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Fabryki Czekolady „Coco de mer” w Rzeszowie.
Po dotarciu na miejsce dzieci zostały podzielone na grupy. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach i wyposażeni w odpowiednie dla młodych cukierników stroje oraz akcesoria wykonywali swoje pierwsze wyroby czekoladowe. Praca przebiegała w ogromnym skupieniu. Następnie poznawali historię wytwarzania czekolady i związane z tym ciekawostki. Uczniowie oglądali ziarna kakaowca umieszczone w gablotach. Istotnym punktem programu była także degustacja trzech gatunków czekolady.
Podczas pobytu w fabryce dzieci mogły zakupić dodatkowe „słodkie” upominki dla najbliższych. Ogromnym powodzeniem cieszył się również plac zabaw.
Dzieci otrzymały przy wyjściu wykonane przez siebie i udekorowane czekolady oraz różowe – czekoladowe serca.

relacja: p. E. Okarmus

Zdjęcia dzięki uprzejmości: p. Osucha