Jesienne wspomnienia

W dniu 29 września grupa uczniów z klasy 8b wzięła udział w V Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej zorganizowanej przez Oddział PTTK w Rzeszowie.
Zwiedziliśmy piękny drewniany kościół św. św. Stanisława i Wojciecha wybudowany w latach 1656-1660 w Cmolasie i w 1979 r. przeniesiony do Poręb Dymarskich.
Następnie udaliśmy się na wycieczkę Ścieżką Edukacyjno-Przyrodniczą „Dymarka”, mieliśmy okazję podziwiać bardzo liczne pomnikowe stare dęby i zobaczyć miejsca, gdzie przy pomocy dymarek wytapiano żelazo. Finał imprezy odbył się w stadninie Leśna Wola. Zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek, mogliśmy przejechać się bryczką, odbyć konną przejażdżkę, wziąć udział w grach i zabawach. Wspólnie z innymi uczestnikami imprezy świętowaliśmy siedemdziesięciolecie Oddziału PTTK w Rzeszowie. Na koniec imprezy uczestnicy otrzymali upominki.

Relacja: Jowita Dziwisz