Warsztaty teatralne…

      8 listopada br. uczniowie klasy 4 a i 4 d udali się do Teatru Maska w Rzeszowie. Najpierw uczestniczyli w lekcji teatralnej, którą przeprowadziła dla nich pani Małgorzata Szczyrek. Uczniowie dowiedzieli się o pracy aktora i animatora lalek. Poznali zasady animacji kukiełek, pacynek, marionetek i innych. Sami mogli spróbować swoich sił w pracy z lalkami na „scenie” – niektórzy świetnie odnaleźli się w tej roli.

Po zajęciach dzieci zasiadły na widowni, by obejrzeć spektakl pt. „Zorro” w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Żywe, energiczne przedstawienie , przepełnione ruchem i muzyką wzbudziło ogromne emocje wśród publiczności. Dzięki temu, że akcja przenosi się również na widownię (dzieci pomagają superbohaterowi w ucieczce) , uczniowie mieli wrażenie współtworzenia spektaklu.
Przedstawienie bardzo podobało się młodej publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa i pochlebne komentarze po wyjściu z teatru.

relacja: p.  Elżbieta Okarmus

zdjęcia p. Jolanta Partyka-Piegdoń