Sprzątamy Świat

Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

„Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Także w Naszej Szkole miała miejsce akcja – wyznaczone klasy wraz z nauczycielami sprzątali okolicę szkoły i park – według sporządzonego harmonogramu. Dzięki tego typu akcją wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa, dzieci i młodzież dbają bardziej o otaczające nas środowisko, przyrodę.