Informacja – karta rowerowa

W początkach czerwca uczniowie klas IV – brali udział w drugiej części testu na kartę rowerową. Część ta była poświęcona na praktyczną jazdę na rowerze. Uczniowie musieli się wykazać umiejętnością jazdy po prostej, łuku, tzw. ósemce, jeździe pomiędzy słupkami (slalomem), umiejętność zahamowania roweru w momencie pojawienia się niecodziennego zdarzenia (np. wypadku, wtargnięcie dziecka czy zwierzęcia na drogę). Uczniowie wykazali się dość dobrymi umiejętnościami jazdy na rowerze oraz poziomem wiedzy umożliwiającym im uzyskanie karty rowerowej.

Klasy które są już po teście praktycznym to klasa IV c i IV d – wszyscy uczniowie którzy przystąpili do części teoretycznej i praktycznej zaliczyli test.

W piątek 15.06.br.  klasy IV a i IV b – zdawały część praktyczną testu na kartę rowerową. Pragnę poinformować, że wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do tej części testu zdali go. (również część teoretyczną wszyscy uczniowie zaliczyli).

Gratulujemy!

Kto nie przystąpił w tym roku do części praktycznej (jazdy na rowerze) może to zrobić  w przyszłym roku.

Aby uzyskać  dokument kartę rowerową należy:

• Przynieść wypełnione oświadczenie (podpis wychowawcy, podpis obojga rodziców tzw. zgoda) – pozostałe części karty wypełnia nauczyciel uczący techniki.
  • zdjęcie legitymacyjne – podpisane z tyłu imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
  • Czas wydania dokumentu zależy od złożenia wszystkich dokumentów przez uczniów z danej klasy.
  • Karta rowerowa będzie wydawana we wrześniu 2018 r.
  • Nie wszystkie osoby jeszcze doniosły zgody i zdjęcia, proszę o jak najszybsze doniesienie wymaganych dokumentów i zdjęcia najpóźniej do środy 20.06.br.