Wycieczka klasy 3 e do Baranowa Sandomierskiego i Sandomierza

7 czerwca br. klasa 3 e wyruszyła na wycieczkę, odwiedzając dwa królewskie miasta: Baranów Sandomierski i Sandomierz. Wyjazd był niezwykły, obfitował w wiele wrażeń, niezwykłych, wręcz urzekających widoków, pięknych miejsc. Najpierw zawitaliśmy do Baranowa Sandomierskiego. Zobaczyliśmy piękne wnętrze zamku, dziedziniec, ogród oraz otoczenie. Zamek nazwany jest Małym Wawelem. Właśnie tam zwrócił naszą uwagę niezwykły okaz przyrody, drzewo Tulipanowiec amerykański uznane za jedno z najpiękniejszych drzew na świecie. Potem ruszyliśmy do Sandomierza, niejednokrotnie określanego jako Mały Rzym. Przeszliśmy Podziemną Trasą Turystyczną, spacerowaliśmy po pięknym rynku, wśród malowniczych kamieniczek, kupując pamiątki. Popłynęliśmy w rejs statkiem po Wiśle. Następnie posileni pysznym obiadkiem, w doskonałym humorze, naładowani mega energią, zadowoleni, ruszyliśmy w drogę powrotną do Rzeszowa. To była wspaniała i niezapomnianą wyprawa.

Relacja: p. Edyta Dzika