Zaproszenie … do udziału w akcji ZIELONE DRZEWO

Klasa 5 c wraz z wychowawczynią zaprasza do udziału w akcji ZIELONE DRZEWO

Chcemy WSPÓLNIE – poprzez segregowanie odpadów, zbiórkę surowców wtórnych, oszczędzanie wody i energii elektrycznej, oszczędne korzystanie z opakowań – zrobić coś dla ZIEMI.
Za każde podjęte działanie otrzymuje się jeden listek. Wszystkie zebrane liście zawisną na naszym drzewie. Mamy nadzieję, że przez miesiąc nasze drzewo się zazieleni.
Liście otrzymujemy za wykonanie następujących zadań:
– zebranie kilograma makulatury (UWAGA! makulatury nie przynosimy do szkoły, zbieramy ją jak dotychczas w domu i wyrzucamy do odpowiednich kontenerów)
– zebranie worka nakrętek – uważne sortowanie śmieci przez tydzień (w domu i szkole)
– oszczędzanie energii elektrycznej (wyłączanie światła i niepotrzebnych urządzeń) przez tydzień
– oszczędzanie wody przez tydzień
– oszczędne korzystanie z opakowań podczas zakupów (rezygnacja ze zbędnych opakowań, noszenie własnych toreb na zakupy) przez tydzień
– za zadania specjalne ( np. posprzątanie podwórka ze śmieci, zebranie śmieci na górskim szlaku itp.) otrzymuje się dodatkowy liść.
Wykonanie wyżej wymienionych zadań należy zgłaszać do Natalii Brewczyńskiej , Wiktorii Leśko lub Darii Kuczyńskiej z klasy 5c.
Dziewczyny zapisują podjęte działania i zawieszają liście na drzewie.

Nasza akcja będzie trwała przez miesiąc- od 19 kwietnia do 17 maja.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Klasa 5c z wychowawczynią- p. Jowitą Dziwisz